21 Eylül 2014 Pazar

Christian Louboutin Spring/Summer 2014: Sonra Çok Önemli Tenimizin Uyumu

Merhabayın gönül dostları.
Ülkemizin çambul çumbul çalkalandığı seçim arifesinde konuyla alakasız, gerizekalı kız görevini üstlenip sizlere Louboutin ss14 koleksiyonunu yanıtmak için onlaynım. 
"Bu ayakkabılar ne pahalı Gizem ya" diyen beylere ayakkabı kutusu esprisi yapmak için müthiş fırsat sunan hırsız siyasetçilere ARO diyor, eyyorlamama başlıyorum ^.^


İlkbahar/Yaz döneminin vazgeçilmesi bootylerin salındığı koleksiyonda tek farkı Calamijane Booty'nin burun kısmında parlaklık olması. So Kate Booty ile bir fiyat farkı olduğunu sanmıyorum ve fiyat £ 745.00 (yani bugünün kuruyla 2745.07 lira, haşırt).

Door Knock ise tam 1 gelin pabucu değil de ne arkadaşlar? ısısısısı. Onun da fiyatı £ 645. (2376.60 lira). Ya olsun düğün bu 1 kez oluyo kdgjsdklgjsşldgk. Pabuçlar deri ve 120 mm topuğa sahipler.Bahriyeli yari olan kızlar eqlesin. Louboutin'in bitmek tükenmek bilmeyen sailor feşın takıntısı yine bitmek tükenmek bilmiyordu.. Gerekli mi? Pek değil bence. Just Soon 100 mm topuğa sahip, ucu açık, tokalı şık 1 pabuç. Gideri yok değil. Fiyatı 795 dolores (1775.87 lira). 

Geo Pump ise bildiğimiz Pigalle ama işte sailor falan olunca farklı model diye ittirmişler. Daha önceki sezounlarda her rengi mevcut olan pabucumuz 120 mm topuğa sahip ve $725 (1619.51 lira).


Esmerlerle eyyorlamaya başlıyorum; sol köşede karşımıza çıkan Beauty K her markada olması gereken sıradanımsı fakat hoş 1 model. Hatta bence baya iyi. Topuktan fermuar falan, satar bu. Gözlerim yanılmıyorsa 80 mm topuğa sahip, 100 mm de olabilir. (En fazla bulabildiğim bilgi 3 1/4" olduğu, o da 8 cm'li bir şeye denk geliyor). Fiyatı $895 (2006.32 lira).

Bilekten bağlamalı Bettina 100 mm topuğa sahip deri bir pabuç. Yuvarlak burun çok seviyorum bence müthiş bir şey kendisi. Fiyatı hakkında bir bilgiye ulaşamadım ama üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorsunuzdur.

Gelelim alt kısma, yuvarlak derileri birleştirip pek de sevmediğim (bi hasır + dolgu topu bi bu mantarımsı topuk ABV) bir topuğa sahip Amazona Calf 120 mm topuğa sahip. Giyilmez mi, giyilir de biraz ehh bi ayakkabı. Hep şu topuk metaryeli rezil ediyor tasarımı arkadaş. $1000'ı gözden çıkarın derim.

Yılan gibi vahşi and çekici dekolteli pabucumuz Toboggan, sağ alt köşeden gövde gösterisi yapmakta.............. 100 mm topuğa sahip. $745 (1667.16 lira). Her renginden alacaksın bunun (aynen ben kezo aynen).


100 mm topuğa sahip Valnina bilekten bağlamalı, üst capsteki 3'lünün arasında en dekolte pabuç. Şu an onlayn satışta yok. Baya da güzel aslında neden koymamışlar ki? Bitmiştir belki de peynir ekmek gibi satıyor maşalla. Sadece bilekten bağlanan kısmı anlayamadım. Lastikimsi bir şey var, koy oraya minik bir toka ya ipli saplı ne saçmalıyorsun di mi?

Gümüş renkli Laurence Anyway de Valnina gibi 100 mm topuğa sahip bir sandalet. Böyle ipçikli sapçıklı kemerli sandaletlerin her markada gideri var diyeceğim ama Louboutin'de maşallah fiyatlar el yakıyor ama sold out'tan da geçilmiyor. Fiyatı $1245 (2758.80 lira).

Son olarak sağ alt köşedeki Martha ile devam edeceğimdir. Gerçekten çok zarif çok güzel ayakkabı, tecrübeledim. Onun da topuğu 100 mm. 37.5 numerosu onlayn satışta mevcut olduğu için küçücük capsini koydum çok kıskanıyom. Fiyatı $1495 (3312.77 lira). 

Buraya kadar olan satırlarımı 26 Mart 2014'te yazmışım. Şu an ise 20 Ağustos 2014. Hatta saat 23:42. Christian Louboutin blogunu tamamen yenilediği için eksik fotoğtaflarıma ulaşamıyorum. 1 feşın eğlencem vardı o da ellerimden kayıyor ya lanet olsun. Neyse güç bela yazmaya devam edeceğim 
:(

Bunları da aylar önce yan yana sıralamışım. İsimler sol baştan itibaren: 
Farfamesh (Sandal)
Air Chance (Slingback)
Djalouzi
Paralili (Slingback)
Aqua Ronda
Muhtemeşen 100 mm topuğa sahipler. Fiyatları ise muamma çünkü site değişti.Toboggan'a benzeyen fakat slingback diye 1 de eklentisi olduğunu tahmin ettiğim pabuç ve her sezonun vazgeçilmezi So Kate (sağda) bu sezon var-mış-. Hatırlamıyorum ama ss14 klasörüme bu capsleri almışım, buraya da paslıyorum.
Bu koleksiyonumuzun son capsi de bu olsun.
Bu matmazelin adı Pigalace. Dantel Christian Louboutin'in çok muhteşem kullandığı 1 detay. Özellikle siyah olan dehşetengiz olmuş. Arkadaşlar beyaz olanı zaten gelinliğin altına falan giyilir yani artık dantel detayı biraz etek altında kalacak ama olsun nabalım............

Fall/Winter'14'ü yarın yazmaya başlasam 6 aya bitiririm gönül dostları.
Hepinizi hasretle selamlıyorum.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder