27 Ağustos 2011 Cumartesi

Kahreden Koleksiyon: Christian Louboutin Fall / Winter 2011

Daha önce yine kahrolarak yazdığım açık mektup fayda etmemiş olacak ki, Christian Louboutin kişisi yazdıklarımdan zerre kadar ders almamış dkgdiklgdsi. Ayıp valla ya, biz burada adamın tasarımlarına imrenelim, salyalarımıza hakim olamayalım, adam "terk eden ben olursam suçlu konumuna düşerim, en iyisi angut angut davranıp terk edilmeyi başarayım da sonra 'terk ettin bak ne hale düşürdün kızı' demesinler, başım ağrımasın" kafası yaşasın. Yazıklar olsun şdlkgidgkdi.
Güldüğüme bakmayın, sinirden gülüyorum. Yeminle.

Bugün, Sonbahar / Kış 2011 koleksiyonundan nadide örnekleri dilim döndüğünce tanıtacağım. Beraber üzüleceğiz. Hazırsak başlıyorum:

Koleksiyonun en masum parçası olarak sayılabilecek Lady Fur, ahanda solda gördüğünüz gibi. Koleksiyonda kürk opsesyonu söz konusu. Ayakkabıların sağına soluna artık neresi denk gelirse bir yerlerden illa kıl fışkırıyor çok lazımmış gibi. Louboutin'in akla gelen modellerini seven kesimin gözünü boyamak amaçlı tasarlanan Lady Fur, Lady Peep Sling'in 'sling' kısmından kürk fışkıranı.Yeni koleksiyondan bir ayakkabı almak isteyen ama koleksiyondan genel olarak memnun olmayan hanımların ağzına bir parmak bal çalmak amaçlı üretilen gereksiz model."Ne yaradanı kızdırayım ne kulunu küstüreyim" denmiş, ama yemezler.Meraklısına, Lady Fur 1395 $. Topuğu da 150 mm.


Yine gözünüzün ısırdığı üzere bu modelin de kürksüz olanı halihazırda mevcut. Lady Peep'e uygulanan durum, sağdaki modelde de söz konusu ama alaasen, hanginiz üstü kıllı kıllı bir ayakkabı giymek ister ya? İnce topuklu, zarif kere zarif ayakkabının içine nasıl ederimin görselli cevabı adeta Splash Fur. Sanki ölü yavru kedi var üstlerinde, töbe töbe rabbiyesir. Eyyorlamam bu kadar. Meraklısına, Splash Fur 1595 $. Topuğu 150 mm.
160 mm'lik topuğa sahip olan Puck, "uuu beybi güzel bir hareketlenme oldu bende" diyen bir burna sahip olmakla beraber tamamen kürkten oluşan bir model. Kürk kaplama yani. Diğer 2 modelde kürk parçaları kullanılmışken Puck'ta durum değişmiş, kürk cömertçe kullanılmış.

Şu güzelim pabuç, deri efendime söyleyeyim süet falan olsaydı mesela, nasıl salyalar akardı ama kendisine. Bizlere nasıl da "uuu beybi" dedirtirdi.

Şu an sadece öğk dedirtiyor. ÖĞK.

Not: Fiyatını bilmiyorum ama, 1500-2000 $ arası bir şeydir.


Şimdi düşünsene, bu ayakkabıya binlerce dolar verenler olacak.
Kürkün konumu "dam üstünde saksağan" tanımlayıcısı adeta. Neyse ki kürke kıla tüye boğulmamış bir model diyecekken bu sefer de guipure (güpür) mü desem dantel mi desem başka şeylere sardırmışlar.

Puck hariç üstte eyyorladığım modellerden kürkü yok et, pabuç adam olur da, Tootsie Booty'de tasarımcı iyice sıçışlarda, o kadar diyorum. Dantelle dalga geçen güruhun gitgide kalabalıklaştığı günümüzde Christian Louboutin bir ayakkabı tasarlasın, dantelli falan ve bu binlerce dolarlık modelin birçok hanım tarafından kapış kapış alınacağı gerçeğiyle de burun buruna olalım. Ey hayat!

Kendisinin de fiyatını bilmiyorum, 1500 $ diye kafadan atıyorum.
Attım.


Christian Loubotin'in "Blake" adında bir tasarımı vardır. Blake Lively için tasarlayıp, onun adını vererek hoş bir jest yapmışta mışta mış.

Şimdi, gelelim asıl meseleye. Soldaki modelin adı; "Alex".

Eğer bu Alex'in de Blake gibi bir hikayesi varsa, bu durum jest değil hakarettir yahu. TOYNAK anasını satayım, oha lan.
Çüş.

"Güzel ayakkabılar çirkin ayakları saklamak içindir" demişler ya, Alex de "benim içim dışım bir hacım" diyor adeta.

Ayrıca Christian Louboutin bildiğin @2'ymiş beyler.

Dağılalım.Bakalım Kardashian familyası üyeleri bu modelleri de koleksiyonlarına katıp yine yeni modelleri ilk giyen ünvanını alacaklar mı?

Toynak Alex'i bari almayın ya şldkgikgiadsk.

Rezalet.


Christian Louboutin'e Not: Hocam aynen böyle devam ediyorsun ben parayı bulana kadar. Ben senin stratejini anladım.

Bisou Bisou ;)

2 yorum:

  1. Lan ilk baştaki eh işte ama diğerleri nedir arkadaş her yerinden kıl fışkırıyor.
    Neyse aynı hisleri paylaşıyoruz Gizemcim Christian'a bir mektup göndermek şart oldu. Moda dünyası yeterince şok olmamalı bi kendine gelmeli.
    djgfdgnjfdkngkd

    YanıtlaSil
  2. ama bak ilk model göz boyamalık, bunları hep yazdım lkdsşgkşsdg. Alex'i kim giyecek, ben sabırsızlıkla bunu bekliyorum gkdsikgş.

    YanıtlaSil