11 Ocak 2013 Cuma

Christian Louboutin Spring/Summer 2013: Gel Sen Benim Ol, Gitsen Hüzündür

Christian'cığım yeni kreasyonlar hazırlıyor, ben sallamıyorum. Sonra da 3-5 gün arayla hepsini yazmaya çalışıyorum. Hem sallamıyorum hem hepsini yazmaya çalışıyorum. Çelişmekte dünya markası ettin beni zalım Christian. Hayın adam. Fakat bu sefer geciktirmeden Christian Louboutin Spring/Summer 2013 eyyorlamamı sizlere sunacağım. Bu defa Fall/Winter 2012 gibi 10 punto büyüklüğünde bir yazı 12 sayfa postla karşılaşmanızı ben de istemiyorum. Çabalayacağım. Kendimi de savunduğuma göre yazıya başlıyorum:


100 mm topuğa sahip olan Paulina uzun burnuyla iticilik alanında yarışıyor. Hayır biraz daha yuvarlatsan onun ucunu, eline mi yapışır ey tasarımcı? Christian Louboutin'ın "nude" olarak adlandırdığı renkte olan pabucumuz şeffaf bir biye, onun üzerine de siyah deri biyeye sahip. Fiyatı ise $ 695. Bedava olsa giyerim kategorimin ilk elemanı. Hoşgeldin dünyama. 

Cachottiere de 100 mm topuğa sahip. Burnu kapalı olsaydı kesin uzun burunlu olurdu ucuz kurtulmuş. Bana kalırsa çok da müthiş bir model olmasa da kötünün iyisi kategorimde yer buldu. Arkadan fermuarlı oluşunun kendisine puan kazandırdığını söylemeden geçemeyeceğim. Fiyatı ise $ 995. Param olsa alırım. 

Diptic hakikaten güzel bir pabuç. Siyahı da var bunun ama siyah ayakkabı, siyah biye ve siyah bilek atkısı kendisini çok belli etmediğinden "nude" rengi blogumu süsledi. Biye dediğim de şu ince şeritler. "Biye ne  amk?" diyenlere selam eder, pabuca tabip olduğumu sizlere bildirmekten asla çekinmem. Fiyatı $ 995.Sizler için kombin yaptım amk. Bugün Ne Giysem'e katılın da kullanın. Beğenmezlerse hemen benim adımı veriyorsunuz çekinmeden. Zaten onlar da Louboutin sevdikleri için, pek bir problem yaşayacağınızı sanmıyorum. Bir de alengirli yaptım aynı hizaya koymadım pabuçları. HİZALAYAMADIN DİYENLER OÇ. Daha durun, Bugün Ne Giysem'e giydirmelerim bitmedi. 40 yıllık nar çiçeği denilen koyu kırmızı gibi rengi "Mercan Rengi" diye bir şey ettiler. Herkesin dilinde. Fakat gönül dostları, biz NAR ÇİÇEĞİ diyeceğiz. ÖLMEK VAR, DÖNMEK YOK......... Soldaki NAR ÇİÇEĞİ pabucumuzun adı  Fifi Spikes. 100 mm topluğa sahip bu pabuç Christian Louboutin'ın meşhur spike'larıyla bezenmiş (bak bak "bezenmişmiş" dfşlkdşlskşl) Bu pabuç spikes sahibi olmasa çok da çekici bir pabuç olmaz, bu kısım kesin. Son zamanlarda zımba ve spikes olayının boku çıkmış olsa da spikes benim için -kırmızı taban kadar olmasa da- Louboutin simgesidir. Tartışmam. Pabucumuzun fiyatı $ 1195. Pabuca takım el çantası Pigalle Spikes Clutch'ın fiyatı ise $ 995. Vallahi bana sorarsanız çantaya 995 dolar vereceğime bir çift daha Louboutin pabuç alırım. NASIL DA FAKİR DÜŞÜNÜYORUM YA RAB DUY SESİMİ. 

Soldaki pabuç ise klasik koleksiyondan Daffodile. 160 mm topuk, 60 mm platforma sahip. Bu sezona ait değil yani, sadece rengi değiştirilip klasikler köşesinde yerini almış. Ben Daffodile konusunda hep kararsızım aslında. Güzel mi çirkin mi yıllardır karar verebilmiş değilim. Allah başla elem keder vermesin bana şdslfksşldfks. Fakat bu renk Daffodile çok cici olmuş. 1075 dolar da alıcı buluyormuş. Aynı olmasa da benzer renkteki çanta Mini Loubi Lula Clutch ise 895 dolar ve aşırı kibar. Canım ♥ Bir çirkin bir de güzel koydum. Soldaki Aynı Daffodile ölçülerinde bir pabuç, biraz dekoltelenmiş. Adı da Zoulou olmuş. Çanta ise Riviera clutch. Neden durmadan clutch clutch yazıyorsam sdlfjsdkfjdl. Fiyatlar sırasıyla $ 2095 ve $ 2795. Hayvan gibi pahalı olmalarının sebebi piton derisinden imal edilmeleri. Beleş verseler giymem amk bu ne? Çık dışarı, çık. 

Uçuk pembe, güzeller güzeli spikes Pigalle Spikes sadece spike'sız olarak SS'12'de karşımıza çıkmıştı. (Az önce yine eyyorlamıştım ama bu rengini görmezden gelemedim. Çaktırmayın ;));;)););;) Bu burun tarzının fazla Manolo Blahnik olduğunu söylemiştim VE HALA SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM. Fakat bu renk beni cezbediyor sanırım. Bir de spikes. Hemen yumuşuyom :( Neyse, 120 mm topuğuyla Pigalle Spikes'ın fiyatı $ 1195, aynı renk sevimli, fiyonk biçimimsi kibar çanta Sweety Charity ise $ 1295. 


İyi ki özet geçecektim ha. Neyse ya fotoğraflara bakıp bakıp geçersiniz siz de :( Gelelim SS'13'in Flo ve Flo Sling'inde. Yine her markada olan modeller kategorisinde bir model. Diğer modeller varken pek gözüm görmez açıkçası. Hediye etseler kabul ederim ama................. Topuk yüksekliği 120 mm, fiyat 845 dolar. 

June isimli çirkinler kraliçesinin tek güzel yanı rengi. O uzun burnu ise Christian'ın gözüne sokma isteğiyle yanıp tutuştuğumu bilin istiyorum. Hayır, yuvarlat o burnu ya, eline mi yapışır? 100 mm topuğuyla June 725 dolar. Hediye etseler mağazaya geri gider, June'u değiştirmek için taklalar atar ve nice güvercini kendime hayran bırakırdım....................... Yine "burun burun" diye bik bik ötmek istemiyorum ama V Neck'in tek sakil tarafı burnu değil. Yani içime sinmeyen bir şey var, dilimin ucunda fakat kelimelere dökemiyorum dostlar.............. Çift kemer olmamış. Onu teke indirmek lazım. Rengi çok güzel 5 kuruş fazla olsun kırmızı olsun amk. 120 mm topuğu olan ilk pabucumuzun fiyatı ise 725 dölar. Giyip bi bakmam lazım nyse meşglm snrm .s.s

Fifi Spikes yine spike'larıyla gözüme giren bir pabuç. Şu an için konuşuyorum bedava verseler giyerim, alıp almayacağım sorulsa TAKSİTE BAĞLAMAYI DÜŞÜNÜRÜM. YALAN YOK............ 100 mm topuğu olan fifi 1195 dolar. 12 aya bölsem 99.583 (3 devir ediyor). 100 dolar diyelim biz ona. Makul gibi gözüküyor. Geçenlerde de Lamborghini'yi taksite böldürdüm çocuklar, GÜNLÜK 2000 liraya alabilirim. 1 senede araba benim................... Para yönetimi benden sorulur.

Ever'ı sakiller kraliçesi ilan ettim. 80'lerden fırlamış gibi. 80'ler kötüdür demiyorum, ama Ever gerçekten kötü. Yine "burnu kötü" diyeceğim ama haklıyım yani. Bu uzun burunluları tasarlayan tasarımcının burnu uzun ve çirkin değilse ben de bir şey bilmiyorum. 100 mm topuğa sahip ever 625 dolar. Ucuzmuş zatan ıyk.


Cataclou son dönemin zımba ıvır zıvırdan nasibini almış bir pabuç. Dolgu topuk sevmem, hasır topuk sevmem, hasır ve dolgu topuk üzerine tartışmam bile. Ama hasırlı halatımsı kısmı o kadar çirkin ki gözüm dolgu topuğu görmüyor Cataclou'da. YANİ BANA BUNU ALIRSANIZ DOLAP BEKLER. Ne başkasına vermeye kıyarım, ne giymek için kendime kıyarım. 140 mm topuk, 40 mm platforma sahip pabucumuz 695 dolar. Bu da ucuz yani..............

Jimmynetta, "Aman çocuğum karda kışta ne topuğu, kaymayacak bir şey olsun, ama çok da düz olmasın" diğer annelerimiz için tasarlanmış bir bot sanırım. AKSİNİ DÜŞÜNMEM. Anneme sordum, püskülünü fazla ve uzun buldu, "karda da kayar" dedi, haberiniz olsun. 70 mm topuğa sahip bu pabucun fiyatı 1195 dolar. Bunu alacağına Fifi Spikes al Pigalle Spikes al. Aynı para.....................

Pitou da beni keşmekeşlerde bırakan bir model. Güzel desem değil, çirkin desem değil. Fazlaca muğlak. Platformu da tahtamsı bir doku ya, bak yine tansiyonum 2'lere 3'lere düştü. AMA BENDE OLSA ARADA BİR GİYERİM. OLMADI EV AYAKKABISI YAPARIM............. 150 mm topuk, -tahminimce- 50 mm platforma sahip Pitou 1095 dolar.


Arnold renkleri kötü seçilmiş bir ayakkabı. Burnu kapalı olmadığı için çift kemer göze batmıyor. En azından V Neck'ten daha şanslı. Fakat bir kemer mavi, diğeri siyah. Bantlardan biri kırmızı biri siyah, topuk bölgesi Piton derisi. Özetle: DELİ KIZIN ÇEYİZİ. Bir pabuçta en fazla 2, bilemedin 3 farklı renk kullanacaksın. Desen konusuna girmiyorum bile. Zaten kürkmüş piton derisiymiş çok karşıyım. Ciddili. Bak sizlere söz veriyorum, Louboutin koleksiyonumda hiç kürklü ve pitonlu timsahlı derili pabuçlar olmayacak. Neyse, bunlar şimdi konuşulacak konular değil zira bir Louboutin koleksiyonum YOK. 100 mm topuğa sahip Arnold 895 dolar. Piton derisi bile +1000 $ olmasını sağlayamamış. Enteresan.......................

Vildo'yu hepimiz ibret alalım diye koydum. Daha önce söyledim, yine söylüyorum ve her zaman söyleyeceğim: SEN CHRISTIAN LOUBOUTIN'SIN. TOPUKSUZ PABUÇ YAPMA. Bu tonda turuncuyu çok severim -Christian bu turuncuya "flame" diyor- ama Vildo sen iğrenç bir pisliksin. Sana 625 dolar veren insanların ataları Rönensas'tan önce Avrupa'da psikolojik sorunlara sahip oldukları için "içine şeytan girdi" yaftası yiyip diri diri yakılan insanlar olmalı. BAŞKA MANTIKLI AÇIKLAMASI YOK, OLAMAZ.

Belbride pek kibar bir pabuç. Çok şık. Tek eksik yanı, tabanının yine tahtamsı ahşabımsı bir görünümle üretilmiş olması. BE MÜBAREK, YAP O TABANI DÜZ BİR RENK. Vallahi şakaklarım güm güm atıyor ağrıdan. Neyse ya girince belli olmaz ahşap kısmı. ALIYORUM.................................... 100 mm topuğa sahip Belbride 695 dolar. Ay uygunmuş da fiyatı ^_^


Koleksiyonu inceleyip "SENİ KENDİME SAKLADIM" kategorimde yerini bulan pabuçlarda sıra.
Dufoura çok garip bir ayakkabı. Pembe PVC'siyle çok tatlı değil mi ya? Bence tatlı. Rekleri falan da pek güzel tam güzel. 140 mm topuk, 40 mm platform 1095 dolar. BUNU BANA ALALIM...........

Guerilla çok şık bir şey değil mi ya? İnsan giymeye kıyamaz. Kahverengisi falan da mevcut ki o da en az siyahı kadar güzel. Hangi rengi olursa olsun istiyorum diyemiyorum, HEPSİ GELSİN KABULÜM diyorum. 120 mm topuğuyla Guerilla Spikes 1995 dolar. SANA DEĞER....................................

Lady Peep aslında bir Christian Louboutin klasiği. Fakat bu sezon "Seni Kendime Sakladım" kategorimde 2 pabuç olunca içim ezildi. 3.'yü de bu sezon farklı renkte üretilmiş Lady Peep'i koydum. BENİMKİSİ VİCDAN HESAPLAŞMASI......... Sanırım hepsinden vazgeçerim Lady Peep'ten geçemem. Her rengi, her deseni ayrı ayrı aklımda. İşe gireyim de ilk alacağım pabuç bu olacak gönül dostları. Bende o kadar yeri ayrı yani. 

2013'ün ilk postunu bitirdiniz. Tebrik ederim. Yerler çok buz aman vallahi düşer şaşarsınız dikkat edin, sıkı giyinin. Fall/Winter 2013 koleksiyonunda görüşmek üzere ^_^Hiç yorum yok:

Yorum Gönder