27 Temmuz 2011 Çarşamba

Biri Bizi Gözetliyor

Sosyal ağlardaki hesaplarımızın günden güne bizi ele geçirdiği, ne zaman nerede kiminle ne yaptığımızı bazen bilerek, bazen ise hiiiç farkında olmayarak etrafa kendi yazılarımızla duyurduğumuz şu günlerde, artık herkes birbirini gözetliyor falan dememi beklemiyorsunuz herhalde asdasdasd. KABUL ET İNANIR GİBİ OLDUN AMA.

Biri Bizi Gözetliyor, bildiğin BBG. Hani Doğa Bey vardı, sunucusu. Dişi sunucu da Öykü Serter'di. İlk BBG'den bahsediyorum bu arada. Sene 2001. 10 sene geçmiş, ömürler geçiyor azizim..

Etrafımdaki herkes BBG izleyicisiydi, istisnasız. Ben de dahil. Bütün gün BBG konuşulurdu. Nasıl bir çevreyse artık bendeki... Gerçi sonradan internetten birkaç yazı okuyunca milletin de bizden farklı olamdığını görüp rahatlamışlığım var ki, asıl trajik olan, ahanda budur.

BBG'den aklımda kalanları yazarak bu mânâ dolu, sosyal mesaj içerikli, eğitici öğretici yazıma son vereceğim izninizle:

 • Yarışmacılardan Tayfun isimli zat diskalifiye olmuş, evdeki eşyalara zarar vermesi de diskalifiye oluşunun nedenlerinden birisi olarak sayılmıştı. "Bu zarar veriş de kameralarımıza şöyle yansıdı" diyen dış ses sonrası Tayfun'un önceki gece saçma bir eğlenceden kalan balonları, evdeki kameralara doğru attığını göstermişlerdi. Ne zararmış anasını satayım, yediniz çocuğun hakkını deyyuslar.

 • Tayfun elenince Demircan diye bir zat gelmiş, geldiği gibi babasının adının Demiray, kardeşinin adının ise Demirhan olduğunu açıklayarak bizleri büyük bir dertten kurtarmış, sonrasında da moonwalk yapmıştı!?

 • Başlarda hiç fark edilmediği halde, sonlara doğru atak yaparak Sarı Pijamalı 02 Melih'e rakip olan 11 Eray, "5 paket tuvalet kağıdını ne yapıcaz 3 tane alalım yeter" diyerek taharet bezine selam yollamıştı. Nasıl şeyse 10 yıl olmuş, unutmamışım.

 • BBG 1 ve BBG 2 elemanlarını toplayıp "Orada Neler Oluyor" aka ONO diye kabız bir program yapmışlardı, tatildeydi güya bunlar. Ne kavgalar ne dövüşler aman tanrısı asdasd. Peki amaç ne? "BBG 1'de 11 Eray'ı onca ağlattık sızlattık reyting uğruna, adama bir araba bir şey verelim de vebali üzerimize kalmasın" düşüncesi. Vermişlerdi de.

 • Öykü Serter, canlı yayında arkasında bulunan Göcek'in sularına gömüşmüştü aaay aaay aaay diye asdasd. Malum ONO evi tatil eviydi, bu da böyle bir anımdı.

 • Tabi ki ONO evinde de diskalifiye durumu olmuştu. Ama durum bu sefer atılan şey balon değil, yumruktu. Yapımcılar level atlamışlardı reyting için. Vay efendim.

 • Yarışmadan sonra Eray'la yapılan röportajda bugüne kadar ne kadar kitap okuduysa hepsini liste halinde tuttuğunu söylemiş ve bu listeyi göstermişti. İbretlik bir paylaşımdı.

 • Sinan isimli yarımacı, Burcu Güneş'in "selvi boylum geçiyor bak" gibi sözlere sahip bir klibinde oynamıştı. Travmalıktı.

 • BBG Tarık'ı unuttum sandınız di mi asdfgh? Albüm bile edinmişti. BBG evi ayrı ONO evi ayrı "of deli gönül" isim şarkısının yankılanmadığı mekan kalmamıştı. Bugün en iyi ihtimalle yazlık bir barda falan çıkıyordur herhalde.

 • BBG galibi Melih, Okan Bayülgen'in sorduğu "Evde hiç mastürbasyon yaptın mı?"ya tabi ki cevap verememişti. Ne günlerdi ama asdfg.

Az önce alakasız bir muhabbet sonrası anımsadığımız BBG / ONO programlarının blogumda da bir parça yerinin olmasını istedim, oldu.

2 yorum:

 1. Lan daha geçen gün girdim baktım bloga yazı yok. vay be dedim Gizem de artık yazmıyor. Böyle bir yazıyla geri döndün ya sahalara pek mutlu oldum.
  kgdflgndfgnd

  Hepsini ayrı ayrı hatırlıyorum da Demircan hiç aklımda yok iyi mi ! ahaha

  YanıtlaSil
 2. Blog'lar ihmal edilmeye mahkum oluyorlar arada sırada :) İhmal etmemek amacındayım, inşala rabbiyesir :)

  Demircan'ı hatırlamadığın için seni kınıyorum ayrıca sdfghjkl.

  YanıtlaSil